چهار شنبه , 20 ژوئن 2018
خانه » دانلود رایگان » مذهبی » مقالات/کتاب » احکام عزاداری – دانلود کتاب احکام عزاداری

احکام عزاداری – دانلود کتاب احکام عزاداری

در عصر ما عزاداری اهل بیت (علیم السلام) رنگ و بوی متفاوتی گرفته است، برخی افراد در حالی که هیچ بهره ای از دریای عمیق فقه و اجتهاد نبرده اند، به اشتباه خود را صاحب نظر در مسائل شرعی به خصوص احکام عزاداری میدانند و در مسیری که هیچ اطلاعی از خطرات آن ندارند، دیگران را به زعم خود دعوت میکنند و عزاداری خامس آل عبا و سالار شهیدان را وسیله ای برای کارهای مخالف شریعت اسلام قرار میدهند.
در حدیثی، امام محمد باقر علیه السلام به جابر میفرمایند:
ای جابر ! محبت ما اهل بیت به تنهایی کافی نیست، به خدا قسم شیعه ما کسی است که تقوی و اطاعت داشته باشد. تا آنجا که میفرمایند : به خدا قسم تنها با عمل و پرهیزگاری است که میتوان به ولایت ما رسیدو
آیا میشود بدون اطلاع و عمل به احکام شرعی، پیرو واقعی آن بزرگواران بود؟ لذا بر آن شدیم تا با جمع آوری احکام مربوط به عزاداری، مطابق با فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی است، عزادارن عزیز و اراتمندان آن بزرگواران را در پیروی هر چه بیشتر از ایشان یاری رسانیم.

احکام عزاداری

احکام عزاداری عنوان کتاب مذهبی و سودمندیست که نگارش آن توسط آیت الله مکارم شیرازی انجام شده است. عزاداری درست و صحیح برای اهل بیت (ع) از جمله کارهای نیک و پسندیده مذهبی است زیرا امام هشتم شیعیان امام رضا علیه السلام درباب عزاداری در امالی شیخ صدوق چنین فرموده اند:
کسی که مصیبت هایی را که بر ما وارد شده به یاد آورد و بر آن گریه کند، در قیامت همراه ما خواهد بود . کسی که به یاد مصایب ما گریه کند و دیگران را بگریاند چشمان او گریان نخواهد شد روزی که همه چشمها گراینند، و کسی که در جلسه ای بنشیند که در آن جلسه امر ما احیا و برپا داشته میشود دل او نمیمیرد در روزی که دلها میمیرند.

در این کتاب شما موضوعات، احکام، سوالات و فلسفه های مختلف در باره عزاداری آشنا میشوید. برای دانلود رایگان کتاب احکام عزاداری آیت الله مکارم شیرازی مدظله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلوددانلود: دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم : 715.10KB
password رمز : www.p30af.com
source منبع : P30AF
گذارش لینک خراب گزارش لینک خراب : گزارش

دیوان اندروید حافظ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*