پنجشنبه , 19 جولای 2018
خانه » دانلود رایگان » مذهبی » مقالات/کتاب » دانلود کتاب امام زمان (عج) از ولادت تا ظهور

دانلود کتاب امام زمان (عج) از ولادت تا ظهور

امروزه علوم در کنار رشد همه جانبه بشر به سوی تمدن و بالندگی فکری، در حال تکامل هستند. این مسأله، نه تنها مذهب را تحت الشعاع خویش قرار نداده بلکه موجب شده است تا نسل جوان، به دنبال روحیه کاوش گر و خداجوی خویش، بخواهند هرچه بیشتر بپرسند و در سایه رسیدن به سوالات دینی خود، روح جستجوگر خود را سیراب کنند.
در عصر کنونی، کتاب‌های بسیاری در این مسیر نگاشته و به زیور طبع آراسته شده است، اما با توجه به اشتغالات فراوان، کمتر اتفاق می‌افتد مراجع معظم تقلید، قلم به دست گرفته و جزئی ترین پرسش ها و ابهامات پاسخ دهند؛ مسأله پسندیده‌ای که امتیازات مجموعه مجلداتِ پاسخ به استفائات اخلاقی و اعتقادی حضرت آیت الله العظمی روحانی (دامت برکاته) به شمار میرود.
معظم له در سالهای اخیر، تمامی سوالات شرعی و اعتقادی و اخلاقی دریافتی را شخصا بررسی و پاسخ داده‌اند که به تدریج در حال آماده سازی و تدوین جهت چاپ به زبان های مختلف میباشد. از این مجموعه پرسش و پاسخ‌ها، تا کنون هفت جلد استفتائات شرعی به زبان فارسی و سه جلد استفتائات شرعی و اعتقادی به زبان عربی منتشر شده است؛ که با توجه به کثرت استفتائات اعتقادی و اخلاقی و تنوع موضوعی آنها، بر آن شدیم تا ضمن دسته بندی پرسش‌ها، جهت سهولت استفاده مخاطبین، به ویژه جوانان عزیز، آنها را در مجلدات داگانه ای منتشر نماییم که تا کنون سه جلد آن تحت عناوین فضائیل و مصائب حضرت زهرا (س) عاشورا و قیام امام حسین (ع) و راه سعادت به چاپ رسیده است و کتاب حاضر، چهارمین جلد آن میباشد.
نظر به اینکه سوالات از سوی اقشار مختلف و با بیان های متفاوت، مطرح شده است، نیاز به یکسان سازی و تغییر جمله بندی در آنها دیده میشد که این مهم، در ویرایش مجموعه لحاظ شده است.
نکته قابل ذکر دیگر اینکه، از آنجا که بسیاری از پرسش و پاسخ ها به زبان عربی بوده است، دفتر استفتائات با کسب اجازه از معظم له اقدام به ترجمه آنها به فارسی نموده و منابع آیات و روایات شریفه را نیز به متن اضافه کرده است.

دانلود کتاب امام زمان

در کتاب امام زمان (عج) از ولادت تا ظهور در 9 فصل مختلف، عناوین زیر بحث میگردد:

اعتقاد گروهى از اهل تسنن به ميلاد حضرت مهدى‏(عج)، امكان همسر و فرزند داشتن حضرت مهدى‏(عج)، اعتقاد به غيبت حضرت مهدى‏‏(عج) از ضروريات دين، استفاده از تكنولوژی روز توسط حضرت مهدى‏(عج)، منظور از «شريك القرآن» بودن امام زمان‏‏(عج)، رواياتى در مورد رجعت ائمه ‏عليهم السلام در زمان ظهور، عدم تحقق هيچ يك از نشانه‏هاى پنجگانه ظهور، مسئول حكومت‏ هاى گمراه پيش از ظهور، انقلاب در مصر از نشانه‏هاى ظهور امام زمان‏(عج)، پرشدن جهان از ظلم و ظهور نكردن حضرت مهدى‏‏(عج)، چگونگى تشخيص امام عصر‏(عج) در زمان ظهورش، تفاوت ظهور حضرت مهدى‏‏(عج) و عيسی بن مريم‏ عليه السلام ، نقش فقيهان در حكومت حضرت مهدى‏‏(عج)، چگونگى پايان جهان پس از مرگ حضرت مهدى‏‏(عج)، دروغگو بودن مدعيان ديدار امام عصر‏(عج)، اعمالى كه ما را به ديدار امام عصرعليه ‏(عج) نائل مى‏ كند.

همچنین در فصل هشتم ، معظم له به سوالاتی که در مورد فضیلت و سند مسجد مقدس جمکران، چاه جمکران و محدوده اصلی مسجد (که در شهر مقدس قم واقع است) پاسخ داده اند. در فصل نهم این کتاب ارزمشند معظم له به احکام و شبهات مرتبط با امام عصر (عج) جواب داده و مطالبی را درباره شروط قرار گرفتن در زمره انصار و ياران امام زمان (عج)، اعمال موجب رضايت امام زمان‏‏(عج)، راه نزديك شدن به حضرت مهدى‏(عج) و انجام اعمال نيك به نيابت از حضرت مهدى‏(عج) بیان داشته اند. این کتاب شامل 130 بوده و به صورت پی دی اف قرار دارد؛ برای دانلود کتاب امام زمان (عج) از ولادت تا ظهور از پی سی ای اف به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلوددانلود: دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم : 4٫61MB
password رمز : www.p30af.com
source منبع : P30AF
گذارش لینک خراب گزارش لینک خراب : گزارش

دیوان اندروید حافظ

2 نظر

  1. علی احمدمالحی پور

    طبق پاسخ شما عمل کردم ولی باز نشد دانلودی حتی عکسهای جمکران چرا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*